background

Tırsan Online Telimat Törenlerine Son Sürat Devam Ediyor

TIRSAN Treyler, Hüner Global Lojistik'e canlı video konferans üzerinden 300 adet Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride treyler teslim ederken, Atom Lojistik, araç yatırımında tercihini yine Tırsan'dan yana kullanarak, filosuna 16 adet Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride treyler ekledi.

Tırsan, online teslimat törenlerine son sürat devam ediyor. Tırsan Treyler, son olarak Hüner Global Lojistik'e canlı video konferans üzerinden 300 adet Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride treyler anlaşmasının ilk araçlarını teslim etti.

Tırsan ve Hüner Global Lojistik arasında 11 Haziran'da gerçekleşen teslimat törenine; Tırsan, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Melisa Hüner, Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Arda Hüner ve Genel Müdür Ercan Kulaksuz katıldı.

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu,online teslimat töreninde yaptığı konuşmada, "Hüner ile 1995 yılından bu yana birlikteyiz." Kendilerine bin adetten fazla araç verdik. Geçen yıl kuraların belirsizliği, daha sonrasında ise pandemi süreci araya girdi. Firma, yatırım sürecini bir süre ertelemişti. Şimdi ise yatırıma devam ediyor. 300 adetlik sözleşme yaptık. Bu sözleşme kapsamında ilk aracımızı teslim ediyoruz.

Biz mecburen ihracat yapmak zorundayız. Biz ihracat odaklı çalışmak zorundayız. 700 milyar dolarlık dış ticaret hacmi yakalamamız lazım. Bu anlamda lojistik çok önemli ve lojistik firmalarımızın olması ve yurt dışında yatırım yapması çok önemli" dedi.

Nuhoğlu, "Gerekçesi de aracın daha az yakıt yakması, daha uyumlu olması ve bakımlarının daha az olmasıdır. İkinci önemli kriter de toplam alım maliyeti ve ikinci el değeridir. İkinci elde en değerli üründür" diye konuştu.

Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Arda Hüner yaptığı konuşmada: "25 yıldır Tırsan'la çalışmaya devam ediyoruz. İşbirliğimizin uzun yıllar devam edeceğini düşünüyorum. Tırsan, sektöründe çok büyük rakiplerle mücadele ediyor. Takdir edilesi bir başarıya sahip.

Geçen yıl yatırım yapamadık. Normalde her yıl yatırım yapıyoruz. Ekonomik kriz nedeniyle 2019'da yatırım yapamadık. Pazar payını kaybetmek istemiyoruz. Sektörde ilk beşteyiz. Bulunduğumuz yeri koruyup, daha da ileri gitmek için bu yatırımı yaptıl. Yüzde 35'i yenileme kalanı ise büyüme doğrultusunda bir yatırımdır. Güzel bir çalışanımız var. Mutfakta emeği geçen çok arkadaşımız var. 500 çalışanımız var. Sektör için önemli bir sayı olduğunu düşünüyorum."

2023 yılında bin adet treyler hedefimiz var. Pazarda endişe verici ve soru işaretleri var ancak biz ülkemizin Avrupa ile olan ilişkilerinin daha iyi noktaya gideceğini düşünüyorum. Dolayısıyla da bu yatırımı gerçekleştirdik. Bu yatırımı bir Türk markasıyla gerçekleştirmekten de ayrıca mutluyuz. 2021 yılı Mart ayına kadar 350 Milyon TL yatırım yapmış olacağız" şeklinde konuştu.

Hüner Global Lojistik Genel Müdürü Ercan Kulaksız ise "Hüner, 1995 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyor. Bin 300'ün üzerinde araç yatırımı söz konusu. Geçen sene son çeyrekte yatırım kararı almıştık. 45 milyon Avro tutarında bir yatırım kararıydı bu. Pandemi nedeniyle bu sürece ara verdik.

Mart 2021 sonuna kadar 500 treyler ve 300 çekici yatırımı tamamlamış olacağız. Bunun yüzde 30'u yenileme yüzde 70'i ise yeni kapasite için söz konusu olacak. BU yatırımla birlikte 500 çekici ve 800 adet treyler sayısına ulaşmış olacağız" dedi.

Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, Tırsan Multi Ride treylerlerin farklı çekçilerle kullanılmaya olanak sağlayan çok fonksiyonlu araçlar olduğunu aktararak, tren yüklemeli modellerin tercih edildiğini belirtti.

Türkiye ile Avrupa arası taşımacılık hizmeti sunan İzmir merkezli Atom Lojistik, tercihini yine Tırsan'dan yana kullanarak filosuna 16 adet Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride treyler ekledi. Böylece, Atom Lojistik'in filosuna kattığı Tırsan araç sayısı 400'e yaklaştı. Tırsan'ın Adapazarı fabrikasında gerçekleştirilen teslimat törenine; Atom Lojistik CEO'su Hasan Kavcı İstanbul Bölge Direktörü Ece Taner Murt ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Atom Lojistik CEO'su Hasan Kavcı, "Müşteri memnuniyetini eksiksiz sağlayan bir firma olan Tırsan, tüm iş süreçlerimizde bizi destekliyor, ihtiyaç duyduğumuz tüm çözümleri en hızlı şekilde karşılıyor. Filomuzda 382 adet Tırsan araç bulunuyor. Filomuzdaki araçlardan çok memnunuz. Tırsan araçlarının, sağlamlığı, düşük işletme maliyeti ve yüksek ikinci el değeri ile firmamız için en doğru tercih olduğuna inanıyoruz. Bu yıl içerisindeki Tırsan ile 35 araçlık yeni bir iş birliği daha planlıyoruz. Tırsan, yaygın servis ağı ve satış sonrası hizmetleriyle de fark yaratan bir firma. Köklü iş birliğimizi ileriki yıllarda da güçlenerek arttırmaya devam ettireceğiz” açıklamasında bulundu.

Şirketin faaliyetleri hakkında da bilgi veren Kavcı, 2013 yılında İzmir’de kurulan Atom Lojistik’in başta Almanya olmak üzere, Hollanda, Belçika, Avusturya ve İsviçre’ye karayolu ile parsiyel, komple araç taşımacılığı ve lojistik hizmet sunduğunu söyledi. Atom Lojistik, karayolunun yanı sıra denizyolu, havayolu ve demiryolu taşımacılık hizmeti de sunuyor. Otomotiv, tekstil, gıda ve sağlık alanında uzmanlaştıklarını belirten Hasan Kavcı, İzmir’de 3.000 m2 depolama alanlarının yanı sıra 13.000 m2 antrepoları bulunduğunu ifade etti.

Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, konuşmasında Tırsan’ın fiziki teslimat törenlerine yeniden başladığını belirterek, “Salgın sonrası Türkiye’de bir ilke imza atarak teslimat törenlerini online’a taşımış ve ve video konferans sistemi üzerinden yapmaya başlamıştık. Sosyal mesafe başta olmak üzere Kovik-19’a karşı gerekli tüm önlemlerimizi alarak fiziki teslimat törenlerine yeniden başlıyoruz. Bu kapsamda ilk teslimatı da Atom Lojistik ile gerçekleştiriyoruz.” dedi.

SEO