background

Minivan Taşıma Hizmetlerimizle Hava Yoluna Alternatif Oluşturuyoruz.

Taşımacılık alanında global çapta hizmet veren Atom Lojistik, filosunda bulunan Minivan araçlarla sunduğu ekspres yük taşımacılığında havayoluna alternatif oluşturuyor. Avrupa'nın tamamına parsiyel ve komple karayolu taşıma hizmeti verdiklerini, özellikle yanıcı yük taşımacılığında uzmanlaştıkların' söyleyen Atom Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Onur Okumuş, "Filomuzda bulunan Minivan araçla ekspres yük taşımacılığı da yapıyoruz. Verdiğimiz Minivan taşıma hizmetiyle havayoluna alternatif oluşturuyoruz. Minivan taşımaları 48 ila 72saat içinde kapıdan kapıya gerçekleştiriyoruz. Bugün itibarıyla bu hizmeti 16 araçla veriyoruz ve araçlarımız, bin 200 kilogram ve 11 metreküp taşıma kapasitesine sahip" dedi.

Yaptıkları taşımalarının yüzde 95'inin uluslararası alanda gerçekleştiği bilgisini veren Okumuş, yurtdışı taşımalarında Almanya, Hollanda, Belçika ve Romanya'nın öne çıktığını, mevcut pazarlardaki taşıma sayılarını korumak istediklerini kaydetti.

Dorse sayını 44'e, çekici sayını ise 23'e çıkardı.

Depolama ile yeni araç alımına yönelik yürüttükleri çalışmalara da değinen Onur Okumuş, yeni araç alımının her zaman gündemlerinde olduğunu, alımı yapılacak araç sayısı gibi konuları da piyasa koşullarına göre uygun zamanda belirleyeceklerini aktardı. 2017 yılında yeni dorse ve çekici alımı yaparak, toplamda 44 dorse ve 23 çekiciye ulaştıkları bilgisini veren Okumuş, ayrıca kardeş firmaları Arspet'in sahip olduğu 350 araçlık filosundan da yararlandıklarını ve yine Arspet'in 18 dönümlük garajındaki 2 bin metrekare kapalı, 3 bin metrekare açık depolama alanı aktif şekilde kullandıklarını söyledi.

Almanya Bad Reichenhall'de ise bir aktarma ve dağıtım merkezlerinin bulunduğunu, buradan Avrupa'nın tamamına sevkiyat yapmanın yanında uzun süreli depolama imkanı sağladıklarını kaydeden Okumuş, yeni depo yatırımına yönelik fizibilite çalışmalarının ise sürdüğünü açıkladı. TİM tarafından yayımlanan Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet ihracatçısı araştırmasında tüm sektörlerde 174'üncü, lojistik sektöründe ise 72'nci sırada yer aldıkları bilgisini de veren "Bu, beş yıllık bir şirket için önemli bir başarı. Bu yılın, 2017 seviyelerinde olmasını öngörüyorduk, ancak küresel ekonomik sıkıntılar ve yakın coğrafyadaki siyasal konjönktür olumsuz bir hava yarattı. İlk çeyreğin tüm sektörler için beklentinin altında sonuçlanacağını öngörüyoruz. Bu yüzden yılın geri kalanını söz konusu açığı kapatmaya odaklanacağız" şeklinde konuştu.

SEO